2021 m. rugsėjo 22 d. projekto „Sveikatos universitetas namuose“ dalyviai išvyko išvyko į Panevėžio kraštą. Gerų emocijų pliūpsnis visų laukė Hortenzijų parke. Dauguma neatsispyrė pagundai – įsigijo hortenzijų sodinukų savo kiemams papuošti. Kas čia žino, gal ir Sudeikiuose ar Sirutėnuose kada nors sužydės hortenzijų parkas.
Bendravimo džiaugsmą patyrėme apsilankę unikalaus, netradicinio, labai kūrybingo ir darbštaus Panevėžio rajono įžymybės K. Sakalausko privačiame senienų muziejuje. Antikvarinių daiktų muziejus ypatingas tuo, kad eksponatai yra veikiantys ir turi savo istorijas, kurias pasakodamas šeimininkas sugeba sudominti kiekvieną lankytoją. Čia radome senovinį automobilį, žemės ūkio mašimas, padargus, buities prietaisus, muzikos instrumentus, dokumentus, pinigus ir daugybę kitų daiktų. Taip pat mus nustebino milijono metų senumo dinozauro kiaušinis, turintis savo tikrumą patvirtinantį sertifikatą.
Išvyką papuošė noras paragauti „pagrabinių“ bandelių Adomynės dvare. Neparagavome tų skanių bandelių, nes jos neparduodamos išsinešimui: jų galima paragauti tik edukacijos, vykstančios Adomynės dvare, metu, juk „iš pagrabo niekas maisto nesineša ir jo nenusiperka“- paaiškino edukacijos rengėja.
 
 
Asociacija Kultūros ir socialinės plėtros centras vykdė gamtosauginės veiklos projektą „Tausokime ir puoselėkime Sudeikių kraštą“, kurio tikslas - skatinti bendruomenės narių ir visos Sudeikių seniūnijos gyventojų aplinkosaugines iniciatyvas ir norą puoselėti Sudeikių krašto gamtą per socialines, sveikatinimo ir menines - kūrybines veiklas.
Buvo vykdomos įvairios projektinės veiklos – Alaušo paplūdimio ir mažosios salos aplinkos tvarkymo akcija, XXIII -asis tapytojų pleneras "Alaušas 2021" gamtosaugos tema ir jo parodos pristatymas, parengta plenere dalyvavusių tapytojų fotografuotų darbų Sudeikių galerijos povandeninė ekspozicija, nardymo pradžiamokslio mokymai parodų po vandeniu lankytojams, sveikatinimo žygis aplink Alaušo ežerą, pažintinio plaukimo aplink salą edukacija apie tausojančią žvejybą bei žuvų rūšis Alaušo ežere seniūnijos vaikams ir jaunimui.
Coat of arms of Utena LithuaniaProjektą finansavo Utenos rajono savivaldybė.

 
Asociacija „Kultūros ir socialinės plėtros centras“ vykdė sveikatos apsaugos veiklos projektą „Gyvenkime sveikai“, kurio tikslas - stiprinti Sudeikių seniūnijos gyventojų psichinę sveikatą bei kurti sveikatinimui palankią aplinką. Buvo vykdomos įvairios projektinės veiklos: suorganizuota paskaita „Psichologinio imuniteto kūrimo(si) ABC“, popietė su žolininke Janina Maceliene. Suorganizuotas pažintinis sveikatingumo žygis iki Maneičių piliakalnio jaunimui.
Coat of arms of Utena LithuaniaProjektą finansavo Utenos rajono savivaldybė.

 
2021 m. rugsėjo pirmąją savaitę Utenos rajono savivaldybės savivaldybės finansuojamas projektas „Sveikatos universitetas namuose“, kurį įgyvendina bendrija „Tėviškės pastogė“, Sudeikių daugiafunkcio centro ir Sirutėnų bibliotekos ketvirtosios sesijos dalyvius pakvietė į A. ir M. Miškinių literatūrinę-etnografinę sodybą Juknėnų kaime. Studentų laukė pažintis su įžymia Miškinių šeima, pagal kurios likimą mokėmės istorijos. Muziejininkė Rimanta Gaidienė, unikalios sodybos puoselėtoja, vedžiojo istorijos vingiais, leido išmėginti plunksnos lengvumą, parodė varganą tuometinę buitį, perteikė ten gyvenusių žmonių požiūrį į pasaulį, didžiuodamasi kalbėjo apie besąlygišką motinos meilę vaikams, namams, gimtinei ir žmogui, taip pat daug emocijų skyrė talentingiems šių namų gyventojams, jų kūrybos lobiams. Patirti įspūdžiai mus pačius atvertė poezijai, prisiminimams ir net dainoms. Neskubėjome namo, nes A. ir M. Miškinių sodyboje kiekvienas suradome savo vaikystės namų prisiminimų bent mažą dalelę.