2021 m. rugsėjo 22 d. projekto „Sveikatos universitetas namuose“ dalyviai išvyko išvyko į Panevėžio kraštą. Gerų emocijų pliūpsnis visų laukė Hortenzijų parke. Dauguma neatsispyrė pagundai – įsigijo hortenzijų sodinukų savo kiemams papuošti. Kas čia žino, gal ir Sudeikiuose ar Sirutėnuose kada nors sužydės hortenzijų parkas.
Bendravimo džiaugsmą patyrėme apsilankę unikalaus, netradicinio, labai kūrybingo ir darbštaus Panevėžio rajono įžymybės K. Sakalausko privačiame senienų muziejuje. Antikvarinių daiktų muziejus ypatingas tuo, kad eksponatai yra veikiantys ir turi savo istorijas, kurias pasakodamas šeimininkas sugeba sudominti kiekvieną lankytoją. Čia radome senovinį automobilį, žemės ūkio mašimas, padargus, buities prietaisus, muzikos instrumentus, dokumentus, pinigus ir daugybę kitų daiktų. Taip pat mus nustebino milijono metų senumo dinozauro kiaušinis, turintis savo tikrumą patvirtinantį sertifikatą.
Išvyką papuošė noras paragauti „pagrabinių“ bandelių Adomynės dvare. Neparagavome tų skanių bandelių, nes jos neparduodamos išsinešimui: jų galima paragauti tik edukacijos, vykstančios Adomynės dvare, metu, juk „iš pagrabo niekas maisto nesineša ir jo nenusiperka“- paaiškino edukacijos rengėja.