POSUtenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius informuoja, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. maisto produktų dalijimą pakeitė socialinės kortelės, į kurias bus pervedami pinigai, ir asmenys savarankiškai galės apsipirkti ir išsirinkti maisto produktus tuose prekybos centruose, su kuriais Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) pasirašė sutartis.
Utenos rajone: UAB „IKI Lietuva”, UAB „Lidl Lietuva”, UAB „MAXIMA LT”, UAB „Svaita“ parduotuvėse – Taikos g. 47-2, Utenos mieste, A. Musteikio g. 37, Tauragnų mstl., Utenos rajone, o UAB „RIMI Lietuva”  ­–  atvykus į Utenos miesto „Rimi“ prekybos centrą, o kaimo vietovėse gyvenantys turės galimybę ir užsisakyti prekes internetu su pristatymo paslauga (mieste nebus pristatoma).

Pinigai į socialines korteles bus pervedami 4 kartus per metus: preliminariai 2024 m. kovo 15 d., birželio 15 d., rugsėjo 15 d., gruodžio 15 d. Naudoti lėšas galima nuo jų gavimo momento iki 2025 m. kovo 14 d. Vienam asmeniui 2024 m. I ketv. lėšų limitas 25,00 Eur.
Utenos rajono gyventojai kartu su socialinėmis kortelėmis galės gauti donacijas – surinktą paaukotą maistą iš prekybos vietų ar gamintojų ir kt., taip pat įvairių paramos akcijų metu surinktą ir projekto dalyviams atiduotą maistą. Sutikimas dėl donacijų pildomas kartu su prašymu. Donacijas vykdys Labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ Utenos skyrius (Kauno g. 16, Utena).
Teisę gauti socialines korteles ir donacijas turi asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos nuo 2024 m. sausio 1 d. neviršija 264,00 Eur per mėnesį. Išimties atvejais, kai vieno gyvenančio asmens ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos per mėnesį vienam nariui  viršija 264,00 Eur, tačiau neviršija 440,00 Eur,  parama skiriama šioms tikslinėms asmenų grupėms:

  1. daugiavaikėms šeimoms;
  2. vienam iš tėvų, auginančiam (-tiems) vaiką (-us);
  3. neįgaliems asmenims;
  4. senjorams;
  5. benamiams;
  6. trečiųjų šalių piliečiams;
  7. prieglobsčio prašytojams.

Primename, kad dėl socialinės kortelės ir donacijos gali kreiptis asmenys, faktiškai gyvenantys Utenos rajono savivaldybės teritorijoje.
Utenos miesto gyventojų prašymus dėl socialinės kortelės ir sutikimą donacijai priima Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius (Utenio a. 4, Utena, 112 kab.), o kaimo gyventojų – seniūnijose dirbantys socialinio darbo organizatoriai. Išsamesnė informacija teikiama telefonu +370 389 50 460.

Socialinės kortelės ir maisto donacijos yra finansuojamos Materialinio nepritekliaus mažinimo programos lėšomis.

zymus zmones

lankytinos vietos1

istorija